29. seminarium nauczania o Holokauście w Yad Vashem

W dniach 11–19.09.2016 roku. w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu odbyło się 29. seminarium dla nauczycieli z województwa podkarpackiego. Nauczyciele poznawali historię Żydów, przyczyny i przebieg Zagłady oraz kulturę i historię współczesnego Izraela.

 

Zajęciom warsztatowym towarzyszyły spotkania z ekspertami, historykami i praktykami nauczania o Holokauście. Uczestnicy seminarium mieli także możliwość zapoznania się z różnorodnymi i bogatymi zasobami edukacyjnymi, takimi jak: filmy, dokumenty, teksty źródłowe, publikacje. Każdy nauczyciel otrzymał również materiały edukacyjne przygotowane przez Instytut Yad Vashem.

Zajęcia te organizowane są cyklicznie i gromadzą nauczycieli oraz pracowników naukowych z różnych województw, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat wydarzeń z czasów II wojny światowej, a także edukować młodzież w tym kierunku. Seminaria odbywają się w ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” i są współorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Instytut Yad Vashem w Jerozolimie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami uczestników.

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj