Zaproszenie na IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

IX Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu odbędą się w dniach 23-27 stycznia 2017 r.

Inicjatorem i głównym organizatorem Obchodów jest prof. Wacław Wierzbieniec, kierownik Zakładu Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

W organizację ich włączyło się 38 miast i miejscowości z terenu Podkarpacia, a w nich władze samorządowe, uczelnie wyższe i szkoły średnie, instytucje kościelne, kulturalne i edukacyjne, a także organizacje pozarządowe. Centralne obchody w Rzeszowie odbędą się dnia 27 stycznia 2017 r.

 

Przedsięwzięcie, wzorem lat ubiegłych, jest organizowane pod patronatem Pana Marszałka Województwa, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Odział w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Historycznym Odział w Rzeszowie, Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Podkarpackim Kuratorium Oświaty, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Kurią Diecezjalną w Rzeszowie, Prezydentem Miasta Rzeszowa, Prezydentem Miasta Krosna, Prezydentem Miasta Przemyśla, Prezydentem Miasta Mielca, Prezydentem Miasta Tarnobrzega, jak również z władzami samorządowymi, instytucjami i organizacjami, które podjęły się jego organizacji na terenie poszczególnych miast i miejscowości województwa.

 

Zasadniczym celem obchodów jest propagowanie pamięci o ofiarach Holokaustu, a także o osobach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Ponadto aktywizacja młodzieży w duchu budowy tolerancji i dialogu oraz upowszechnianie wiedzy o wielokulturowości Podkarpacia.

 

Koordynatorką projektu jest Joanna Elżbieta Potaczek.

Szczegółowy program wydarzenia →

 

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj