Młodzież z I LO w Rabce-Zdroju wyjechała do Izraela

W dniach 16.09.201623.09.2016 grupa 20 uczniów i 3 opiekunów z I LO w Rabce-Zdroju wyjechało do Izraela i odwiedziło swoich rówieśników z Ish Shalom w Kfar Yona. 

 

W ramach pobytu w Izraelu młodzież polska zwiedzała zabytkową część Jerozolimy, Miasto Dawida oraz centrum. Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach prowadzonych w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie oraz zwiedzali wystawę stałą poświęconą historii Holokaustu.

Grupa polska była także nad Morzem Martwym i w twierdzy Masada, na północy kraju zwiedzała miejsca związane z religią chrześcijańską na terenie Galilei - okolice jeziora Genezaret oraz miasto Nazaret. Elementem kończącym program był wspólny wyjazd do Tel Awiwu.

Nie zabrakło spotkań ze społecznością szkolną, która była gospodarzem wizyty, z gronem pedagogicznym oraz dyrekcją szkoły partnerskiej I LO w Rabce-Zdroju. 

Podczas pobytu w Izraelu polska młodzież nocowała u swoich izraelskich kolegów, którzy wraz z rodzicami przygotowywali im wieczorne posiłki i częściowo planowali wspólne spędzanie czasu. Był to drugi pobyt młodzieży z Rabki-Zdroju w Izraelu. W październiku 2016 roku zaplanowana jest rewizyta Izraelczyków w Polsce. 

 

Koordynatorka: Magda Tomalak

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj