Izraelczyczy z Ish Shalom w Kfar Yona odwiedzili uczniów I LO w Rabce-Zdroju

Delegacja 100 uczniów wraz z opiekunami ze szkoły Ish Shalom przyjechała do młodzieży z I LO w Rabce-Zdroju w dniach 16.10.2016-22.10.2016. Była to rewizyta w szkole partnerskiej, będąca owocem współpracy prowadzonej w ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

 

Młodzież izraelska podczas pobytu w Polsce miała okazję zwiedzić Opactwo w Tyńcu, kopalnię soli w Wieliczce, pobliskie Tatry - wyjazd na Kasprowy Wierch, Zakopane i Krupówki, a także jezioro Czorsztyńskie, gdzie zaplanowano wspólny grill.

Podczas pobytu ważnym elementem spotkań była wizyta w szkole i warsztaty integracyjne. Był także czas na zabawę w dyskotece w Skomielnej.

Młodzież wspólnie zwiedzała Zamek na Wawelu w Krakowie i królewskie komnaty reprezentacyjne, a także dzielnicę żydowską - Kazimierz.

Uczniowie z Izraela mieli możliwość poznać historię żydowskiej Rabki i zwiedzić dzielnicę, w której przed wojną mieszkali Żydzi. Przewodnikiem był pan Narcyz Listkowski – pasjonat odtwarzający historię Żydów rabczańskich. Zwiedzanie skończyło spotkanie w dawnym domu rabina i poczęstunek.

 

Koordynatorka: Magda Tomalak

 

Podziękowania od nauczycielek z Izraela →

 

o projekcie2
  
start spotkania mlodziezy
 
start koordynatorzy

fb

Video

Galerie

loga 004loga 001loga 003loga 002

 im

stat4u 

.

Login or Register

LOG IN

Register

User Registration
or Anuluj